Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

Awatar użytkownika
Ludwik
Orbita Mikronacji
Posty: 930
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 262
x 324

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

MIASTO STOŁECZNE ELDORAT WITA!
____________________________________________________


Znajdujesz się w stołecznym mieście Eldorat, siedzibie władz odrodzonego Konsulatu Sclavinii, trzecim co do liczby mieszkańców mieście Sarmacji.

Miasto usytuowane jest nad morzem — posiada port i plażę, będącą ulubionym miejscem wypoczynku Sclavińczyków. Liczne zabytki i specyficzny klimat stanowią atrakcję dla turystów. Znajdują się tu też budynki po wszystkich siedzibach ministerstw, gmach Sejmu oraz pałac prezydencki. Wszystkie te zabytki po dawnej Rzeczypospolitej stwarzają doskonały mikroklimat dla ludzi kochających historię.
____________________________________________________

Strona Miasta Stołecznego Eldorat
Historia stolicy Królestwa Sclavinii
____________________________________________________

[—] WŁADZE MIASTA STOŁECZNEGO ELDORATU
Awatar użytkownika
Ludwik
Orbita Mikronacji
Posty: 930
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 262
x 324

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

Witaj Przybyszu!


Znajdujesz się na Terytorium Stołecznego Miasta Eldorat, które jest stolicą Królestwa Sclavinii.

Czym jest Królestwo Sclavinii? To prowincja Księstwa Sarmacji — największego polskiego państwa wirtualnego. Z kolei państwo wirtualne (mikronacja) to organizm, który działa w taki sposób, jakby był rzeczywiście istniejącym państwem. Sarmacja jest bardzo aktywnym społeczeństwem, które wykształciło świadomość narodową, posiada własne władze (centralne i samorządowe, rozbudowany system prawny oraz historię i kulturę sięgającą czasów starożytnych.

Więcej szczegółów o samym Księstwie Sarmacji znajdziesz na jego stronie.


Miasto usytowane jest nad morzem — posiada port i plażę, będącą ulubionym miejscem wypoczynku Sclavińczyków. Przez Eldorat płynie także rzeka Elda. Znajdują się nad nią między innymi Bory Nadelbańskie, gdzie mieszkańcy miasta lubią ćwiczyć swoją kondycję fizyczną i zbierać grzyby. Liczne zabytki i specyficzny klimat stanowi atrakcję także dla turystów. Nie mówiąc już o tym, że to tutaj mieści się większość siedzib ważniejszych urzędów — gmachu Izby Obywatelskiej, pałacu konsulów (wcześniej prezydenckiego), a nawet Trybunału Koronnego Księstwa Sarmacji.


Skoro jednak dalej jesteś tutaj i czytasz ten tekst, to oznacza, że jesteś zainteresowany naszym miastem. Co takiego szczególnego jest właśnie w tym mieście? Niezależnie, jak długo będziesz się zastanawiał nad odpowiedzią, to będzie ona taka sama: Nie wiem. Czy jest coś, co będzie Cię tu trzymać do samego końca Twojego wirtualnego żywota? Nie, to tylko Twoja decyzja. Jeśli zdecydujesz się o tym, aby zostać z nami i wspomóc sclavińskość oraz Ostateczną Krucjatę, zapraszamy do sclavińskiego działu na forum Księstwa Sarmacji.
Awatar użytkownika
Ludwik
Orbita Mikronacji
Posty: 930
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 262
x 324

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

PLAN MIASTA

Obrazek
Awatar użytkownika
Ludwik
Orbita Mikronacji
Posty: 930
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 262
x 324

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

Historia Eldoratu
Lata 2007—2009
Państwo sclavińskie po odrodzeniu roku 2007 długo funkcjonowało bez formalnej stolicy. Dopiero za czasów Rzeczpospolitej, w czerwcu 2007 roku Sejm przyj±ł Ustawę o miastach regulującą istnienie Wolnego Miasta Królewskiego Eldoratu. Był to akt bardzo prowizoryczny i niepozbawiony licznych wad, tworzony według standardów sprzed Traktatu o Unii, a mający na celu jedynie prawne potwierdzenie istnienia miasta. Pierwotny tekst nie zachował się, lecz w Dzienniku Praw dostępna jest jego wersja z września tego samego roku.

25 czerwca w ogólnonarodowym głosowaniu wybrano Emila Potockiego na pierwszego Prezydenta Eldoratu. W rzeczywistości jednak, z powodu nieaktywności Potockiego, jego funkcję pełnił ówczesny Prezydent Sclavinii - Guedes de Lima. Urząd Miejski opracował wówczas pierwszy plan miasta, a także system sprzedaży działek (który przetrwał aż do października), który miał być wstępem do sclavińskiego systemu gospodarczego działającego wyłącznie w oparciu o forum dyskusyjne.

Niestety, kolejne miesiące były dla stolicy okresem całkowitego zastoju. Poza nielicznymi koncertami, w sferze kulturalnej i gospodarczej nie działo się praktycznie nic. Kryzys sięgnął szczytu w czasie wrześniowego konfliktu między Guedesem de Limą, a gazetą Nasza Rzeczpospolita i obozem zwolenników bardziej demokratycznego ustroju - do których należał ówczesny minister skarbu Aaron Rozman. Rząd Sclavinii funkcjonował wówczas w niepełnym składzie, a rozwój stolicy był całkowicie pomijany. Skutek tych problemów to brak faktycznego naczelnika miasta.

11 października 2007 roku de Lima zdymisjonował rząd Rzeczpospolitej (któremu - według ówczesnych ustaleń ustrojowych - sam przewodniczył), a następnie ogłosił się królem. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, w Eldoracie doszło do zamachu stanu - Mateusz Iontz, Aaron Rozman Stanisław Gertald oraz Mustafa Kalashnikov przy poparciu ludności miasta wkroczyli do Pałacu Prezydenckiego i przejęli władzę jako Rz±d Tymczasowy. Po zakończeniu stanu wyjątkowego, w listopadzie, nowo wybrany prezydent Sclavinii - Mateusz Iontz - unieważnił ustawę o miastach i w drodze edyktu wprowadził nowy statut. Na mocy tego aktu prawnego przeprowadzono wybory na urząd Prezydenta Eldoratu.

19 listopada, po zakończeniu głosowania, Löwenbräu van Wattsen został zaprzysiężony jako nowy naczelnik miasta. Za jego rządów zainicjowano budowę mieszkań socjalnych, powstawały też liczne inicjatywy. Miasto przeżywało swój renesans. Do użytku wprowadzony został skrypt kupowania działek - działający w oparciu o sarmacki system gospodarczy Syriusz, którego długotrwała awaria została w końcu opanowana. Van Wattsen podał się do dymisji po miesiącu urzędowania. Nowe wybory zarz±dzono 23 grudnia.

Z kolejnym głosowaniem wiąże się afera prawna. Spośród kandydatów najwięcej głosów otrzymał Aaron Rozman, który jednak równocześnie został mianowany Ministrem Spraw Wewnętrznych Sarmacji. Nie mogąc pogodzić dwóch funkcji, natychmiast po poznaniu wyników zrezygnował ze złożenia przysięgi. Prezydent Sclavinii ogłosił więc, że w związku z rezygnacj± zwycięzcy, naczelnikiem miasta został obrany drugi w kolejności kandydat - Bartosz von Thorn-Mackiewicz. Wywołało to sprzeciw kilku osób, które dopatrywały się w tym fakcie złamania statutu miasta. Z tego też powodu, prezydent za poparciem obydwu kandydatów wydał Edykt z moc± ustawy nr 10, umożliwiający oprócz normalnej drogi plebiscytu, również powołanie naczelnika bezpośrednio przez głowę państwa. Dokument ten do dziś obowi±zuje jako statut Eldoratu.

Okres rządów Mackiewicza był dla miasta niezwykle korzystny. Powstała nowa strona internetowa, udało się zdobyć wyższe miejsca w rankingu miejscowości. Na wyróżnienie zasługuje afera z miejskim kasynem, które miało rzekomo oszukiwać klientów w czasie gry w parzyste. Zakończono prace nad mieszkaniami socjalnymi i wytyczono nowe dzielnice. Również sfera kulturalna przeżywała dobry okres - aktywnie działała filharmonia i teatr. Do Eldoratu przeprowadzać zaczęły się znane osobistości z kręgu sarmackiej polityki - m.in. Daniel Chojnacki, Robert von Thorn-Czekański.

W kwietniu 2008 roku trzymiesięczna kadencja dobiegła końca. Prezydent Iontz rozpisał w¶ród mieszkańcow miasta plebiscyt na kolejnego burmistrza. Co ciekawe, w terminie przeznaczonym na zgłaszanie kandydatur nie zgłosił się nikt chętny. Miasto pozbawione było naczelnika aż do 17 kwietnia, kiedy to został nim mianowany Mustafa Kalaschnikov (Owski). Nowy prezydent miasta starał się spisać dawne dzieje sclavińskiej stolicy w ramach Państwowej Komisji Historycznej, której sam przewodniczył. Niestety, pomimo starań i szczerych chęci, nie udało się osiągnąć kompromisu i Owski zmuszony był podać się do dymisji. Na stanowsku naczelnika Eldoratu pozostał do 17 czerwca - w tym czasie na planie miasta pojawiły się obiekty takie jak międzynarodowe lotnisko i linia kolejowa. Kalaschnikov to także pomysłodawca usypania sztucznej wyspy u brzegów miasta. Tymczasem Prezydentem Sclavinii wybrany został Aaron Rozman.

18 czerwca 2008 roku Prezydent Sclavinii powołał na stanowisko Prezydenta MS Eldoratu Mateusza Iontza. Już tego samego dnia zaprezentowano oficjaln± historię miasta. Dnia 22 sierpnia 2008 roku rozpisano konkurs zainicjowany przez Artura Wicheckiego przedstawiciela Państwowej Komisji Historycznej pod hasłem: „Sclavinia: Ja i moja historia”. W dniu 27 grudnia 2008 na rynku w Eldoracie o promocji swojej książki „Auxilium” poinformował Marek Janiszewski. 15 listopada 2008 roku Ministerstwo Dziedzictwo Narodowego Księstwa Sarmacji zatwierdziło zabytki miejskie. 28 stycznia 2009 roku władze miejskie zaprezentowały swoją ostatnią inicjatywę. Była to budowa rezerwatu krajobrazowego na półwyspie Eldorackim.

W czasie procesu połączenia Rzeczpospolitej Sclavińskiej z Księstwem Trizondalu życie miejskie w Mieście Stołecznym Eldorat całkowicie zamarło. Miasto straciło swoją świetną pozycję w rankingu miast. Dane na oficjalnej stronie internetowej były nieaktualizowane przez kilka miesięcy. W dniu 27 maja 2009 roku Prezydent Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu na stanowisko Prezydenta Miasta Stołecznego Eldorat powołał Emila Potockiego, który jednak już 6 czerwca został zdymisjonowany z powodu braku jakiejkolwiek aktywności.

W dniu 20 czerwca 2009 roku urząd Prezydenta Miasta Stołecznego Eldorat objął Guedes de Lima i to najprawdopodobniej on jest autorem powyższego tekstu.

Bibliografia
Archiwa forum Sclavinii,
Zasoby Biblioteki Narodowej dotyczące historii Sclavinii,
Stanisław Gertald - „Historia Rzeczpospolitej Sclavińskiej”.
Awatar użytkownika
Ludwik
Orbita Mikronacji
Posty: 930
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 262
x 324

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

Symbolami miasta są:

Herb: tarcza niebieska z murem białym, z blankami, za murem wspięty lew czarny, na murze umieszczony klucz złoty.

Obrazek

Flaga: prostokąt o barwach Miasta Stołecznego Eldoratu, trójdzielny w poziomie, którego stosunek długości do szerokości wynosi 8:5

Obrazek

Flaga składa się z trzech pasów. Dwa dolne zapożyczone są z błękitno-białej flagi narodowej Sclavinii. Umieszczenie ich w barwach miasta oznacza jego istotną rolę dla całego kraju. Natomiast, aby wyjaśnić znaczenie górnego, czarnego pasa, należałoby spojrzeć na herb Eldoratu, którego istotnym elementem jest czarny lew. Barwa ta symbolizuje władzę, mądrość i stałość.
Awatar użytkownika
Ludwik
Orbita Mikronacji
Posty: 930
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 262
x 324

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

Zabytki Eldoratu

Klasztor św. Polikarpa

Obrazek

Klasztor Św. Polikarpa w Eldoracie pochodzi z XIII wieku. Został nazwany na cześć Św. Polikarpa z Eldoratu, misjonarza i męczennika, który przybył do Sclavinii ok. 1020 roku drogą morską i według legendy wylądował właśnie w tym miejscu. Mnisi do dziś przechowują rzekome szczątki jego łodzi. Monastyr przetrwał do naszych czasów w niezmienionej postaci, gdyż nigdy w historii nie został złupiony ani znisczony przez katastrofy naturalne.

Teren klasztoru jest, dzięki otwartości opiekujących się nim zakonników, otwarty dla zwiedzających. Eksperci z Uniwersytetu Sclavińskiego w Eldoracie prowadą tutaj badania archeologiczne. Częste są znaleziska dotyczące życia, kultury i wierzeń dawnych mieszkańców tych okolic, ponieważ mnisi, zgodnie z nauką Św. Polikarpa, nie niszczyli przedmiotów pogańskiego kultu, lecz przystosowywali do religii chrześcijańskiej. Warta odwiedzenia jest obszerna biblioteka, zawierająca unikalne rękopisy z różnych epok historycznych. Budynek ma wygląd typowy dla obrządku wschodniego, szczególnie charakterystyczne są widoczne już z daleka kopuły.


Budynek Sądu Sclavinii

Obrazek

Gmach Sądu Sclavinii przy ul. Artyleryjskiej w Eldoracie zbudowano w 1804 roku, a następnie był kilkakrotnie gruntownie remontowany w XIX i na początku XX wieku. Prawie od samego początku spełnia tę samą funkcję - chroni kraj od rozwoju przestępczości i korupcji, chociaż robiła to w różnych postaciach. Fasada obiektu jest charakterystyczna dla architektury neoklasycystycznej i stanowi najbardziej znany przykład tego stylu w stolicy Sclavinii. W wystroju wnętrza dominuj późniejsze dodatki. Najciekawsza dla turystów jest ogromna Sala Rozpraw, która przez krótki czas służyła sclavińskiemu parlamentowi jako miejsce obrad.

Budynek był wykorzystywany przez kilka lat po budowie jako pałac - rezydencja naczelnika miasta, jednakże później, niedługo po śmierci pierwszego właściciela, stał się siedzibą Sądu Narodowego. Od tego czasu zabytkowy gmach tradycyjnie związany jest z władzą sądowniczą. W początkach odrodzonej państwowości sclavińskiej mieścił się tu Sąd Najwyższy, przekształcony po unii z Księstwem Sarmacji w Sąd Sclavinii. Obecnie mieści się tutaj siedziba Trybunału Koronnego.

Kamienica przy ul. Stoyalusa

Obrazek

Budynek przy ul. Feliksa Stojałowskiego (zwanego Stoyalusem) znany jest jako "ministerialna kamienica", gdyż stanowi własność państwową i był wielokrotnie wykorzystywany jako siedziba rozmaitych urzędów. Barokowa kamienica z XVII wieku, w późniejszych latach przebudowywana przez kolejnych właścicieli, zapisała się jako miejsce wielu historycznych wydarzeń.

Budowla w centrum miasta powstała jako idealne mieszkanie dla bogatych mieszczan. Właściciel szybko jednak popadł w długi i zmuszony był sprzedać kamienicę, która niezwłocznie została wykupiona przez Skarb Państwa i przekształcona Archiwum Miejskie. Od tego czasu budynek nieprzerwanie służy organom państwowym, a z jego długą historią można zapoznać się na miejscu. Po przeniesieniu Archiwum do sąsiedniego budynku w 1846 roku, kamienicę przebudowano i przekształcono w siedzibę Ministerstwa Porządku Publicznego. Od tego czasu tradycyjnie mieści się tutaj resort odpowiedzialny za sprawy wewnętrzne - przykładowo, za czasów Michała Stojałowskiego i Guedesa de Limy, było to Ministerstwo Stanu. Obecnie budynek służy jako siedziba Przewodniczącego Izby Obywateslkiej. Tradycyjnie na balkonie tego budynku ogłasza się wyniki wyborów na Przewodniczącego Izby Obywatelskiej i Konsulów.

Rynek miejski

Obrazek

Rynek miejski w Eldoracie pochodzi najprawdopodobniej z X wieku. Początkowo był to po prostu plac centralny powstającej osady, lecz już we wczesnym średniowieczu spełniał ważną rolę handlową. Wraz z rozwojem miejscowości powstawały kolejne kramy kupieckie i domy budowane początkowo z drewna, lecz w późniejszych czasach, gdy Eldorat uzyskał prawa miejskie, do konstrukcji kamienic zaczęto wykorzystywać kamień i cegłę.

Rynek nie znajduje się dokładnie w centrum miasta, lecz w nadmorskiej Starówce. Powodem jest fakt, iż dzisiejsza stolica Sclavinii była początkowo małym miasteczkiem rybackim położonym bezpośrednio nad zatoką. Dopiero od XII wieku miejscowość zaczęła się w błyskawicznym tempie rozrastać w kierunku północnym, w głąb lądu. Dlatego rynek nie spełnia już dziś roli placu centralnego, a budynek pierwotnego ratusza nie zachował się do naszych czasów.

Charakterystyczną cechą eldorackiego rynku jest niepowtarzalny klimat średniowiecznego grodu. Większość z otaczających rynek zabytkowych zabudowań została zachowana w nienaruszonym stanie od XVI w., kiedy to lokalni handlarze postanowili zatroszczyć się o tę okolicę - była to doskonała lokalizacja dla siedziby gildii kupców (dziś gmach Muzeum Narodowego).

Starożytny obelisk

Obrazek

Znajdujący się na jednym z eldorackich placów kamienny obelisk to najważniejsze zachowane w Rzeczpospolitej Sclavińskiej świadectwo czasów pogańskich. Naukowcy nie są zgodni co do jego oryginalnego przeznaczenia - najprawdopodobniej stanowił obiekt kultu, ustawiony w jednej ze świątyń (których ruiny można zwiedzać do dziś) w okolicznych lasach. Możliwa jest też hipoteza, iż stanowił pomnik któregoś z dawnych wodzów. Istnieją rozbieżności co do dokładniejszej daty jego wykonania, lecz pewne jest, że powstał między IV a V wiekiem naszej ery. Z kronik wiadomo, że podczas chrystianizacji tych ziem został przetransportowany do miasta i ustawiony przed kościołem parafialnym na cześć męczenników zamordowanych przez pogan. Gdy w XVI wieku kościół doszczętnie spłonął, obelisk (o którego pochodzeniu już zapomniano) ustawiono na Starówce, w pobliżu Starego Rynku, gdzie znajduje się do dziś.

Obiekt jest unikalny, gdyż jako jedyny zabytek tego typu zachował się w praktycznie nienaruszonym stanie. Doskonale zaprojektowany i precyzyjnie wykonany, świadczy o dość wysokim poziomie rozwoju cywilizacyjnego dawnych mieszkańców doliny Eldy. Wyróżnia się również materiałem, z którego go wykonano - monumenty na cześć lokalnych bóstw stawiono zwykle z drewna. Nie jest pokryty żadnymi inskrypcjami.

Obelisk od zawsze intrygował mieszkańców stolicy Sclavinii. Wiele znanych legend jest z nim związanych, a według najpopularniejszej słup zapewnia wszystkim mieszkającym tu ludziom dobrobyt i pomyślność.
Awatar użytkownika
Ludwik
Orbita Mikronacji
Posty: 930
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 262
x 324

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

Rezerwat w Eldoracie

Rezerwat w Eldoracie (dawniej Rezerwat Sarmacki) - obszar chronionej przyrody zajmujący część Półwyspu Eldorackiego. Obejmuje klifowe wybrzeże Zatoki Sclavińskiej, zalesiony pagórkowaty teren u podnóża Gór Smoczych i fragment rozległych łąk w pobliżu Eldoratu. Na terenie rezerwatu znajduje się wiele rodzajów fauny i flory, którą można podziwiać i badać z pomoc± biologów prowadzących ciągły nadzór nad bezpieczeństwem zagrożonych gatunków.

Wybrzeże

Obrazek

Wybrzeże Zatoki Sclavińskiej jest w większości wyrównane, aczkolwiek na Półwyspie Eldorackim istnieje interesujący zespół klifów. Białe skały, poro¶nięte mchem i trawą wyrastają nad spokojnymi wodami akwenu. Chroniony obszar wybrzeża ci±gnie się przez kilkana¶cie kilometrów - od pasa wzgórz u nasady półwyspu, gdzie klify s± porośnięte lasem iglastym, aż do najbliższych okolic Eldoratu.

U podnóża klifów znajdują się wyrzeźbione przez fale jaskinie. Nic dziwnego, że na ich temat powstało wiele legend. Jedna z nich opowiada o żyjących tam morskich potworach, które wci±gaj± marynarzy w głębiny.

Dla turystów możliwe jest zwiedzanie XV-wiecznej latarni morskiej, która dawniej wskazywała statkom drogę do portu w Eldoracie. W dawnych czasach dla statków ważne było ominięcie wód zatoki w tej okolicy, ponieważ wystające z morza skały stanowiły dla nich ogromne niebezpieczeństwo. Do dziś na dnie spoczywają wraki tych, które wiatr i fale zniosły za blisko brzegu.

Rezerwat zajmuje się także ochroną czystości wód w rejonie klifów. Zakazane są połowy ryb i sztuczne wpływanie na ekosystem. Pomimo to w sezonie wakacyjnym zezwala się na nurkowanie i fotografowanie dna przez turystów.

Las

Obrazek

Pagórkowaty teren Półwyspu, u podnóża Gór Smoczych, poro¶nięty jest gęstym lasem mieszanym. Rezerwat obejmuje jedynie fragment z najstarszymi drzewami - wiek niektórych z nich szacuje się na prawie osiem wieków. Istniej± tam miejsca, gdzie nie stanęła jeszcze ludzka stopa, dlatego wstęp dla turystów dozwolony jest jedynie do granicy okre¶lonej spływaj±cym z gór potokiem. Dostępny do zwiedzania obszar to częste miejsce rekreacyjnych wypadów mieszkańców sclavińskiej stolicy.

Poprowadzono tu kilka szlaków turystycznych, których przej¶cie zajmuje od dwóch do pięciu godzin. Wspólny jest ich pocz±tek - dawna le¶niczówka, gdzie obecnie zorganizowano schronisko i bufet. W¶ród licznych atrakcji warto odwiedzić pozostało¶ci dawnej ¶wi±tyni pogańskiej na jednym ze wzgórz. W miejscowej stacji archeologicznej można zapoznać się z prehistori± regionu i ciekawymi znaleziskami - jak gliniane tabliczki z nierozszyfrowanymi zapisami oraz obiekty kultu.

W ostatnich wiekach las znacznie ucierpiał ze względu na intensywny wyr±b w celu pozyskania materiału do budowy statków i budynków w rozwijaj±cym się Eldoracie. Dopiero utworzenie Rezerwatu zahamowało destrukcyjne działania i pozwoliło na skuteczn± ochronę lasu przed ostatecznym wyniszczeniem.

Równina

Obrazek

Skromny fragment otaczaj±cych Eldorat ł±k znalazł się w obrębie Rezerwatu ze względu na występowanie tu rzadkich okazów ro¶lin. Zachowały się one jedynie tutaj, gdyż cał± pozostał± czę¶ć równiny przeznaczono do celów rolniczych i sadowniczych. Od wschodu granicę obszaru stanowi pogórze Gór Smoczych, a od północy - Zatoka Sclavińska. Teren chroniony oddzielono od miasta kilometrowym pasem drzew.

Choć większo¶ć równiny poro¶nięta jest traw±, to w niektórych miejscach rosn± niskie krzewy (widoczne na zdjęciu) oraz kępy drzew. Od Eldoratu do klifowego wybrzeża prowadzi ¶cieżka spacerowa. Szczególnie interesuj±ce dla turystów mog± być dwa kamienne kręgi nieznanego pochodzenia oraz liczne głazy narzutowe - niektóre imponuj±cej wielko¶ci.



========================================================

Mamy takie środowisko, na jakie zasługujemy. To jest smutna prawda, a w pewnym senie także obelga. Bo wiemy, że zasługujemy na lepsze środowisko! Jak doszło do degradacji środowiska - też wiemy powolnie, niepostrzeżenie, kiedy to byliśmy zajęci innymi sprawami.

Nasza krótkowzroczność nie pozwoliła nam na widzenie ogólnych tendencji, nasza idea zysku nie pozwoliła nam na ocenę strat w przyszłości. W największym skrócie: stan środowiska jest odbiciem stanu ducha ludzkiego, odbiciem naszego sposobu myślenia, naszych wartości.

Zadbajmy o to!
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth
Leocja
Posty: 50
Rejestracja: 20 paź 2022, 00:41:19
x 18
x 12

Re: Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ignats ik Ruth »

Ludwik pisze: 09 lut 2022, 14:05:13 PLAN MIASTA
Tak sobie pomyślałem, że można plan w sumie zaktualizować o te lokalizacje, które się na nim pojawiły w czasie funkcjonowania SEG. ;)
Awatar użytkownika
Ludwik
Orbita Mikronacji
Posty: 930
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 262
x 324

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

Ignats ik Ruth pisze: 29 paź 2022, 15:49:14
Ludwik pisze: 09 lut 2022, 14:05:13 PLAN MIASTA
Tak sobie pomyślałem, że można plan w sumie zaktualizować o te lokalizacje, które się na nim pojawiły w czasie funkcjonowania SEG. ;)
Jest to w planach ;)
Guedes de Lima
Sclavinia
Posty: 84
Rejestracja: 26 sty 2022, 09:25:40
x 28
x 93

Re: Eldorat - stolica Konfederacji Sclavińskiej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Guedes de Lima »

EH. Stare dzieje. :) No ale fajnie, że przetrwało. Eldorat najlepsze miejsce do życia. Smog zatykający płuca, to było to. <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konfederacja Sclavińska”