Ambasada Księstwa Sarmacji

Informacje z zagranicy, imprezy międzynarodowe, wątki ambasad.
Awatar użytkownika
Fatima Marcjan-Chojnacka
Sarmacja
Posty: 64
Rejestracja: 05 maja 2022, 17:59:18
x 12
x 23

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fatima Marcjan-Chojnacka »

Zapraszamy na rocznicowe skoki narciarskie :)

https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f ... 51#p391251
Awatar użytkownika
Fatima Marcjan-Chojnacka
Sarmacja
Posty: 64
Rejestracja: 05 maja 2022, 17:59:18
x 12
x 23

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fatima Marcjan-Chojnacka »

Po dłuższej przerwie przestawiamy ostatnie wydarzenia w Sarmacji. Miłej lektury!

Jego Książęca Mość wydał oświadczenie w sprawie nowego rządu. Nowym Kanclerzem Księstwa Sarmacji został ponownie JKW Filip I Gryf. Uzyskał on wotum zaufania, po wcześniejszej debacie nad jego sprawozdaniem nad stanem państwa. W rządzie nadal będą ministrowie, którzy wcześniej byli w rządzie książęcym: JKW Fatima Popow-Chojnacka jako MSW i Podkanclerzy, Santiago Vilarte von Hippogriff jako Minister Finansów oraz Pavel van der Gibson jako Minister Kultury.

W Sejmie nadal aktywnie. Obecnie trwają debaty nad kilkoma projektami ustaw – likwidacja Prefektury, uproszczenie dyplomacji i wydłużenie terminów, konta fabularne, czy komisje śledcze. W międzyczasie czasie przyjęto Kodeks Cywilny, drobne zmiany w Regulaminie Sejmu i ustawę, która m.in. uchyla wymóg, który nie pozwalał na start w wyborach do Sejmu, jeśli kandydat jest funkcjonariuszem publicznym innej mikronacji.

Marszałek Sejmu Severin le Droit-Retraité zrezygnował z funkcji oraz zrzekł się mandatu. Jego mandat przyjął Henrich Ranveschtav. Trwa również wybór nowego Marszałka Sejmu. Prawdopodobnie zostanie nim obecny wicemarszałek, JKW Filip I Gryf.

25 lutego obchodziliśmy 14. rocznicę powstania Starosarmacji. Tego dnia wieczorem odbyły się uroczystości rocznicowe, gdzie m.in. nadano wsie i odznaczenia. Także oprócz głównych obchodów odbyła się emisja znaczka, celebra czy turniej skoków narciarskich. W prasie jako “smaczek” z tej okazji ukazały się znalezione statuty Gellonii przed powstaniem Starosarmacji. Zapraszamy do przeczytania relacji Informatora Sarmackiego z uroczystości.

W Hasselandzie przyjęto ustawę o spółkach akcyjnych i trwa dyskusja o przyszłości Hasselandziej Agencji Kosmicznej.

W Hasselandzie przyjęto wygląd budynku Saviuny (Zgromadzenia Krajowego). Również w STS zaczęto rozmowy na temat budynków i ich wizualizacji.

Nowe technikalnia w Sarmacji – Krucza Poczta, czyli funkcjonalność, która umożliwia ręcznie wysłaniie powiadomień do mieszkańców z panelu IPN oraz szybki przelew – funkcja ta pozwala na wygenerowanie gotowego linku do formularza z przelewem zawierającego predefiniowane wartości.

Ruszył Urząd Rejestracji Pojazdów. Trwa również dyskusja nad rozwinięciem inicjatywy.

Ruszyło nowe badanie SOBOS dotyczące zainteresowania udziałem w wydarzeniach fabularnych.

A w prasie:
Rozmowa z Księciem Sarmacji na 1000 dni panowania;
Od quasi-Kanady do własnej kultury;
Podsumowanie – 6 i 7 kolejki MLK;
Kręte Kryptokomentarze 1;
Czas – wydanie nr 2.
Awatar użytkownika
Fatima Marcjan-Chojnacka
Sarmacja
Posty: 64
Rejestracja: 05 maja 2022, 17:59:18
x 12
x 23

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fatima Marcjan-Chojnacka »

W dniu 8 kwietnia o godzinie 20:00 odbędzie się uroczystość wręczenia JKW Helwetykowi Romańskiemu Najwyższego Odznaczenia Orderu Orła Sarmackiego. Jest to najważniejsze odznaczenie państwowe jakie można otrzymać w Księstwie Sarmacji i będzie ono nadane pierwszy raz. Również z tej okazji odbędzie się emisja specjalnego znaczka w ramach Poczty Baridajskiej oraz Światowego Związku Filatelistycznego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym ważnym wydarzeniu! Szczegóły pod tym linkiem.

W Sejmie toczy się debata nad nowelizacją ustawy o finansach publicznych ws. pomocy finansowej dla powracających oraz ustawą o SOBOS. W międzyczasie czasie przyjęto poprawkę w Konstytucji, która pozwala Księciu, aby ten w drodze rozporządzenia określił kryteria uznawania oraz zasady wycofywania uznania innych mikronacji.

JKW Filip I Gryf przez swoją dłuższą nieaktywność został odwołany z funkcji Marszałka Sejmu, a nowym Marszałkiem został diuk Prokrustes. Z tego samego powodu również Sejm głosuje nad wotum nieufności dla JKW Kanclerza. Wszystko wskazuje na to, że już za niedługo będzie nowy kanclerz.

Rada Ministrów wyszła z nową inicjatywą – wynajem kącika propagowanego i w tym celu dzięki współpracy z NIA, powstał na stronie głównej drugi kącik.

Studia z finansów? Jesteś chętny? Daj znać!

Ponownie reaktywowano możliwość kupienia terenów w naszym systemie. Także w systemie pojawiła się opcja, aby każdy mieszkaniec mógł zobaczyć posiadanie przedmioty, które można już przekazywać, ale jest planowana również giełda, gdzie będzie można je sprzedawać i kupować. Na razie ręcznie przez NIA można dodawać przedmioty. Także pojawiła się opcja Sklepu.

Szkoła Morska Flotylli Hasselandzkiej zaprasza na kurs podchorążych marynarki.

A w prasie:
Stadion Aniołów;
Badanie skłonności fabularnych - SOBOS;
Bojowe sprawdzenie systemu fregaty FREMM;
9. sarmatnica Księcia;
Chyba już po walce - Podsumowanie MLK;
Dla tych, co kochają morze;
Zapowiedź XXV v-Mundialu.
NuclearPotential
Dreamland
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2024, 14:10:26
x 2

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: NuclearPotential »

Dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyplomacja”