DP KK I/2021-1 - Konstytucja Reformacyjna

Awatar użytkownika
Ludwik
Orbita Mikronacji
Posty: 931
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 263
x 325

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

DP KK I/2021-1 - Konstytucja Reformacyjna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

KONSTYTUCJA REFORMACYJNA KRÓLESTWA TRIZONDALU
dano w Meridzie d. 17 lipca 2021 r.

Niniejszym aktem Ja, Adam Simon Peterelli von Landsbergen, Król Trizondalu, mocą mi daną Konstytucją Królestwa Trizondalu (Art. 54), zatwierdzam zawieszenie dotychczas działających wewnętrznych aktów prawnych poprzez uchylenie Konstytucji i innych ustaw konstytucyjnych oraz ogłaszam o zmianach terytorialnych Królestwa Trizondalu - wydzielając z jego terytorium - wyspę Kafleandię z strefą przygraniczną wokół brzegów (jak pokazano na mapie pod tym aktem), leżącą dotychczas w Królestwie Trizondalu i Arcyksięstwie Trilandu, która odtąd jako Księstwo Kafleandii należy do mnie.

Do lepszego umocowania wspólnie z Arcyksięciem Trilandu, Ludwikiem Tomoviciem, przyjmujemy następującą rezolucję.

1. Korona Królestwa Trizondalu odtąd należy do Ludwika Tomovicia i jest dziedziczona w jego familii.
2. Królestwo Trizondalu ze stolicą w Meridzie składa się z terytorium dotychczasowego z wyłączeniem wyspy Kafleandii.
3. Księstwo Kafleandii ze stolicą w Miccuni składa się z wyspy Kafleandia, wyłączonej z terytorium Trizondalu.
4. Korona Księstwa Kafleandii odtąd należy do Adama Simona Peterellego von Landsbergen.
5. Królestwo Trizondalu i Księstwo Kafleandii są niepodległymi mikronacjami z wszystkimi wolnościami, prawem do dysponowania własnym terytorium, stanowienia praw i decydowania o własnym losie.
6. Głową mikronacji i osobą uprawnioną do wszelkich decyzji zostają osoby uprawnione tym aktem do posiadania Korony.
7. Posiadacze Korony są władcami absolutnymi (w rozumieniu - ustawodawczej i wykonawczej władzy) wyżej wymienionych terytoriów.

Obywatele Trizondalu:
Adam Simon Peterelli von Landsbergen [-]
Ludwik Tomović [-]


Mapa granic Królestwa Trizondalu i Księstwa Kafleandii na Trilandzie:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Królestwo Trizondalu”