RMAW - temat ogólny

Wszelkie sprawy ogólne, powitania i offtop.
Awatar użytkownika
Ludwik
Orbita Mikronacji
Posty: 933
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 263
x 328

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

Heinz-Werner Grüner pisze: 20 sty 2024, 15:49:15
Ludwik pisze: 19 sty 2024, 22:20:02
Heinz-Werner Grüner pisze: 19 sty 2024, 10:14:42

WKM Adam odpisał na pw... Zostaje tylko WKM Ludwik by się określić. ;)


Przy ostatnim Rajdzie dałem na priv reakcję przy pytaniu o start, a numerka startowego nie otrzymałem, także nie wiem czy jest sens się deklarować teraz :)
Nie kumam. Czy reakcja "ikonką" jest deklaracją? Już nam mowę polską pisaną odebrano?


Dla mnie jest, i z tego co pamiętam wcześniej takie moje deklaracje via Discord były honorowane ;)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Edelweiss
Posty: 480
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 56
x 218

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ludwik pisze: 21 sty 2024, 20:01:01
Heinz-Werner Grüner pisze: 20 sty 2024, 15:49:15
Ludwik pisze: 19 sty 2024, 22:20:02

Przy ostatnim Rajdzie dałem na priv reakcję przy pytaniu o start, a numerka startowego nie otrzymałem, także nie wiem czy jest sens się deklarować teraz :)
Nie kumam. Czy reakcja "ikonką" jest deklaracją? Już nam mowę polską pisaną odebrano?


Dla mnie jest, i z tego co pamiętam wcześniej takie moje deklaracje via Discord były honorowane ;)
Koniec końców i tak nie wystartowałeś. Nie mniej zachęcam do jaśniejszych deklaracji, w przypływie informacji z kilkunastu (co najmniej) kont i do tego jeszcze kilkanaście forum mikronacyjnych mogłem przeoczyć.

Cieszę się natomiast, że Herr Torpedo - Ludwik Tomović, dwukrotny zdobywca mistrzostwa RMAW wraca do rywalizacji.


Obrazek

W oczekiwaniu na rajd wszystkie ekipy zjawiają się w Rallye-TestZentrum (pol.Rajdowe Centrum Testowe), które umiejscowione jest na płycie port lotniczego - Flughafen Edelweiss-Neue Gärten. To tam można sprawdzić wszelkie warunki pogodowe, zadbać by silniki były dopracowane do granic wytrzymałości. Stąd też wszystkie ekipy ruszą gremialnie do Grünerwald by tam rozpocząć prolog już za pięć dni!

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Edelweiss
Posty: 480
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 56
x 218

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek

Zaledwie cztery dni dzieliły nas od startu wielkiego wydarzenia w edelwajskich prowincjach. Rajd Szarotki zbliżał się nieubłaganie. Prace poczynione z dostosowaniem się do wymogów bezpieczeństwa na trasie przyniosły pierwsze rezultaty. W miastach, gdzie tego wymagano, w celu zabezpieczenia budynków, przed przypdkowym uszkodzeniem, lub zwyczajnie dla uniknięcia zniszczenia automobili rozkłądano worki z piaskiem, snopy siana i wszelkakiej maści zapory z desek. W miejscach gdzie się tego nie dało, rozwieszano sznurki okraszone czerwonymi wstążkami, by biorący udział rajdowcy widzieli z daleka co na nich czyha na trasie.
Lokalni władykowie starali się jak mogli i wykorzystywali co mieli. Najlepiej w tej materii musieli się przygotować w samym Stadt Edelweiss. W końcu tutaj mamy nie tylko najważniejsze budynki krajowe, ale i liczne ambasady, uczelnie czy choćby i muzea. Podczas takiego wydarzenia o zniszczenia nie trudno. Pokrzyżować plany mogła oczywiście także pogoda. Ta nie dokazywała, uporczywe opady śniegu, które trwały już od 3 dni bez przerwy na pewno będą miały wpływ na zachowanie maszyn na trasie. No, ale czym były wyścig, jeśli nie ma na nich przeszkód. Bacznie obserwujcie zmagania smiałków podczas Edelweiss Rallye 1924!

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Edelweiss
Posty: 480
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 56
x 218

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek

Uwijamy się jak w ukropie by was zaspokoić stąd już dziś wszystko na tip top z informacjami!
Po pierwsze:
Szczegółowy przebieg trasy Rajdu Szarotki jest już dostępny! Zwróćcie szczególną uwagę na dwa odcinki nieobowiązkowe - zwane PIT STOP, zasady tam panujące zwiększają szansę na zwycięstwo, ale trzeba co nieco zaryzykować.

Po drugie:
Spodziewajcie się w godzinach porannych otrzymania plastronów z numerami startowymi. To kolejny już raz gdy trafią w wasze ręce takie pamiątki udziału w rajdzie

Po trzecie:
Zajrzyjcie nieco wcześniej na PROLOG! Mamy dla was kolejną niespodziankę!

Po czwarte:
Centrum testowe jest już w pełni otwarte!


Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Edelweiss
Posty: 480
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 56
x 218

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek


No to zaczynamy małą nerwówkę przed samym startem! Czy jesteście gotowi na to fantastyczne przeżycie? A już dziś, lada moment trafi (via discord) do was specjalnie przygotowany na Rajd Szarotki plastron z numerem startowym.
Pamiętajcie, że zwyscięstwo najbardziej smakuje, kiedy okraszone jest ciężką pracą.

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Edelweiss
Posty: 480
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 56
x 218

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek
Rajd Szarotki 1924 czas zaczynać! To już jutro w godzinach popołudniowych ruszymy arteriami i trawersami po edelwajskich włościach. Spotkamy się z przeciwnościami losu, wszak pokonywanie zwałów śniegu w sportowym aucie nie należy do najłatwiejszych, ale i przyjaznymi Edlami. Tłumy gapiów będą wiwatować na cześć rajdowców, a najbardziej lubiani mogą liczyć nawet na pomoc lokalnej społeczności, gdy trafi się w śnieżną zaspę. Rywalizacja w RMAW nie należy do najłatwiejszych, a już dochodzą mnie słuchy, że kierowcy obawiają się surowego klimatu trasy, zmęczenia wynikającego z pokonywanej trasy i całej reszty tego, z czego rajdy są znane. Nie mniej liczę, że wspólnie stworzymy atmosferę jakich mało, jakiej jeszcze nie było, a przede wszystkim pełną wzajemnego poczucia fair-play. To nam przyświecać powinno w tym wyścigu. Niech wygra najlepszy i niech jego chwała trwa na wieki.

Za przygotowanie rajdu chciałbym jeszcze raz podziękować niezawodnej Lieselotte Augentrost za życzliwe, ale i stanowcze podejście w ostatnim czasie zarówno do mnie jak i pełnionego stanowiska.

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Edelweiss
Posty: 480
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 56
x 218

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

OS 1:
Zaczynamy wielkie ściganie w Kotlinie! Na razie ostro i jazda na żyletki!

Obrazek

P.S. Wszelkie braki z prologu czy OS1 będą uzupełnione w następnej relacji! :)
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Edelweiss
Posty: 480
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 56
x 218

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Odcinek Specjalny numer 1
Stan na ok.21:20

Obrazek
W dole tabeli dotarło kilku kierowców. Istotna zmiana to permanentna zmiana barw Herr Kaiser Romanow. Oficjalnie chce jeździć jako obywatel Nan Di. Niech się wiedzie!

Tymczasem za niespełna 90 minut widzimy się na kolejny odcinku, tym razem w świątyni Joachima Cargalho i jego potomków.


|Czy my się mamy się zacząć bawić w zabawę "gdzie jest Ludwik?", zamiast "gdzie jest Wally"? :P
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Edelweiss
Posty: 480
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 56
x 218

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

OS2:

Obrazek

Cisza przed burzą, cwaniaki tankują licząc, że tuż po północy zgarną pełną pule!


Jak to "śpiewał" czerwonowłosy Michałek: "Gdzie jesteś??? Ludwiku gdzie jesteś???"
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner
Edelweiss
Posty: 480
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 56
x 218

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

OS 3:
W końcu nocna przerwa...

Obrazek

Na przodzie sam oberhaupt, za nim Czcigodny R. a tuż za nim "Radian Sensation" Robert Drenin. ;)

Stawka nadal zwarta, jutro dalsze zabawa o szczyt! Wielu rajdowców jeszcze nie odkryło kart! A asy aż wypadają z rękawów i...zakrętów pokrytych zaspami śniegu.
(-)Heinz-Werner Grüner
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dziedziniec Mikronacji”