RMAW - temat ogólny

Nowy na Orbicie?
Przywitaj się!
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Edelweiss
Posty: 514
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 60
x 232

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek

OFICJALNE INFORMACJE KOMITETU WYKONAWCZEGO RMAW
Chcielibyśmy przekazać Państwu, ze szczególnym uwzględnieniem kierowców, fanów i przyjaciół wyścigów samochodowych kilka bardzo ważnych komunikatów:

1) Regulamin – nastąpiła mała korekta regulaminu (obecny jest datowany na 3 X 1924 roku).

a) W Premiach możliwych do uzyskania w sekcji ZAWODOWIEC (licencje B, A lub Pro) – w Wymaganiach dodano: „poza metą”

b) W pkt.12 Regulaminu dodano zdanie: „Uwzględnieniu podlega jedynie zgłoszenie dodane w pierwszym poście Kierowcy na danym Odcinku Specjalnym”.


2) RMAW zmienia z dniem dzisiejszym siedzibę. Przeniesiona zostanie z Laibach (Księstwo Krainy, Monarchia Austro-Węgierska) do Stadt Edelweiss (Kotlina Edelweiss).
Wszelkie oficjalne komunikaty, zgłoszenia, statystyki będą pojawiały się na edelweiss.org.pl.


3) W dniu dzisiejszym trafił do mnie, jako organizatora rajdów pod egidą RMAW, list autorstwa Helwetyka Romańskiego, aktualnego mistrza mikroświata RMAW, zatytułowany „Licencja zbyt pro”. Jako, że dotyczy sporych zmian regulaminowych, które być może zostaną wprowadzone jeszcze przed kolejnym rajdem, „wszcząłem” dyskusję na ten temat w nowej siedzibie RMAW.
Wszystkich kierowców, szczególnie tych z najwyższą licencją zapraszam do dyskusji.



4) Zapraszam wszystkich do odwiedzin nowej witryny RMAW, gdzie znajdziecie niemalże wszystko co potrzebne!
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Ludwik Stempel
Orbita Mikronacji
Posty: 1096
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 305
x 410

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 wrz 2024, 07:27:27 Niepotrzebnie wbijasz szpilki. Co tu dużo mówić. Po Taddeo, później Izie szukałem (w zasadzie to nie szukałem, a chciałem) do zespołu kogoś aktywnego. Ciebie nie było nawet w "naszym cyrku", zrezygnowałeś. Tymczasem to mnie znaleziono i poproszono o współpracę.

Żeby już zamknąć temat na dobre (mam nadzieję)....

Wskazanie sytuacji które się wydarzyły, być może dla Ciebie w jakiś sposób niewygodnych nie jest wbijaniem szpilki tylko, no właśnie przytoczeniem czy stwierdzeniem tego co się faktycznie stało.

Pod koniec 2022 (z tego co pamiętam to jeszcze wówczas startowałem w Rajdach) zaproponowałem Ci jazdę w jednym zespole. Iza z Tobą jeszcze wtedy jeździła, z tym że ona albo nie startowała albo jeździła jak to określiłem "rekreacyjnie", dostałem od Ciebie info że jej nie wyrzucisz z zespołu, i w tym składzie dojedziecie do końca sezonu. Ja sugerowałem że przecież możesz ją spytać czy mogę ją zmienić w zespole, żeby to się odbyło bez jakichś krzywych akcji. Ale nie dostałem wówczas od Ciebie na to odpowiedzi.

Potem nie startowałem w Lumerii bo nie miałem zaufania do tamtego forum i krajowych organizatorów, o czym zresztą Ci jasno powiedziałem.

W lutym 2023 ponowiłem propozycję przemyślenia wspólnego zespołu na kolejny sezon, dostałem odpowiedź że jak najbardziej to przemyślisz.

Pod koniec marca 2023 wszystko wydawało się dogadane, były wstępne ustalenia co do nazwy zespołu, marki pojazdów etc.
Nadmienię że dalej wtedy startowałem w Rajdach.

W kwietniu 2023 w rozmowie prywatnej jasno napisałem że w kolejnym sezonie chcę walczyć o kolejne trofeum i liczę na Twoją pomoc w ramach zespołu, dostałem wtedy od Ciebie info że zastanawiasz się czy będziesz startować w kolejnym sezonie. W toku dalszej wymiany wiadomości wyglądało na to że będziesz startował.

We wrześniu 2023 zaczynał się nowy sezon RMAW, dostałem od Ciebie info (a właściwie odpowiedź po moim pytaniu) że jednak jedziesz z Izą w zespole, że wróciła do mikro ale w sumie nie wiadomo czy będzie startować, że ona nie określa się jednoznacznie czy będzie startować a nie chcesz jej wywalać z zespołu.
Poprosiłem Cię o info jak ona się ostatecznie określi.
Ostatecznie Iza nie pojechała w żadnym rajdzie.

W listopadzie 2023 chciałeś dokoptować do swojego zespołu Oswalda w miejsce Izy. Jak potem mi powiedziałeś propozycja taka była po to żeby on wystartował (to czemu w takim razie taka propozycja nie poszła do mnie, skoro jedynym powodem było przekonanie kierowcy do startu) na moje zwrócenie uwagi powiedziałeś, że szukam problemu na siłę.

Także sorry, ale prawie rok trwało moje proszenie Cię i przypominanie się o wspólny zespół, wtedy kiedy startowałem aktywnie i chciałem walczyć o najlepsze wyniki. Naturalnie propozycję wspólnych startów skierowałem do Ciebie, bo byłeś aktywnym i solidnym rajdowcem, co dawało dużą szanse na sukces drużynowy. No i miałeś w zespole osobę nieaktywną, co dawało nam pole do współpracy.

Regularnie ponawiałem swoją propozycję, jak wyżej wykazałem, było to już w sumie dogadane, i brakowało tylko ostatniego kroku, który nie został dokonany z powodu Twoich wahań w związku z tym że Iza nie mogła się określić czy startuje czy nie.

Ciężko mi zrozumieć Twój argument że szukałeś kogoś aktywnego, bo ja przez większość czasu gdy były toczone rozmowy byłem aktywnym (i całkiem niezłym wynikowo) kierowcą. Poza tym, co już wyżej pisałem, jakoś Ci nie przeszkadzał brak aktywności gdy chciałeś wziąć Oswalda do zespołu.

To ja Cię szukałem, znalazłem i cały czas przypominałem się o wspólne starty. To z mojej strony była duża część zaangażowania w to, żeby wspólny projekt wypalił.

Natomiast po tym wszystkim co napisałem wyżej, poczułem się niefajnie wystawiony i jest mi z tego powodu cholernie przykro.
Po tym roku inicjatywy z mojej strony zabrakło mi jasnego komunikatu od Ciebie, a otrzymałem raczej jakieś bagatelizowanie sprawy i przerzucanie ciężaru niepowodzenia na mnie (że "szukam problemu na siłę", że "wbijam szpile")

I co podkreślę po raz kolejny, w wielu sytuacjach, właściwie w większości Twoich działań w mikronacjach wytworzyłeś sobie u mnie gigantyczną sympatię i szacunek, także za pomoc w sytuacjach pozamikronacyjnych (i mam tu na myśli zarówno wsparcie nazwijmy to logistyczne, jak i wsparcie mentalne w trudnej życiowo sytuacji). Śmiało nazwałbym Cię po tym wszystkim mikronacyjnym bliskim kolegą. Jesteś w naprawdę wąskim gronie osób z mikronacji, z którymi bezproblemowo i chętnie spotkałbym się w realu.

I może właśnie dlatego ta sytuacja mnie cholernie zabolała i sprawiła mi dużą przykrość. W mojej ocenie tutaj po prostu nie zachowałeś się wobec mnie w porządku, a ja pisząc tą wiadomość jeszcze raz wszystko sobie odświeżyłem i serio ciężko mi tutaj znaleźć jakąś moją większą winę, bo serio aktywnie zabiegałem aby projekt wspólnego zespołu się udał.

I po drugie, RMAW dawał mi wiele radości i wiele zabawy, był centralnym punktem danego weekendu. Włożyłem w te starty naprawdę dużo starań, a i myślę że były one pewnego rodzaju atrakcją czy urozmaiceniem zabawy dla innych kierowców. Mega szanuję także Twój wkład organizacyjny w RMAW.

Natomiast w tym wszystkim zabrakło mi szczerej rozmowy, a zamiast tego otrzymałem zbywanie i lekceważenie sprawy, co mnie mega dotknęło. Poczułem się w pewnym sensie zdradzony przez przyjaciela w mega istotnej dla mnie sprawie. Oczywiście w mikronacyjnych warunkach, wiemy że mikronacje to zabawa, ale nie znaczy to że nie generuje to realnych emocji.

Także przemyśl proszę w wolnej chwili całą tą sytuację, czy może jednak nie było choć trochę Twojego wkładu w niepowodzenie powstania naszego wspólnego zespołu. Oczywiście, nie byłeś uwiązany że musisz ze mną coś tworzyć, ale zabrakło mi potem jasnego komunikatu i choćby jakiegoś krótkiego sorry/przepraszam/głupio wyszło.

Bardzo żałuję że tak to wyszło, bo zarówno kontakty z Tobą jak i udział w Rajdach dawał mi bardzo dużo radochy i był często takim promyczkiem jak inne rzeczy nie szły. I bardzo chciałbym startować w RMAW, natomiast mam też swoje uczucia i emocje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ludwik Stempel
Orbita Mikronacji
Posty: 1096
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 305
x 410

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

Heinz-Werner Grüner pisze: 03 paź 2024, 22:15:48
Obrazek

OFICJALNE INFORMACJE KOMITETU WYKONAWCZEGO RMAW
Witryna bardzo spoko i profesjonalnie wykonana.

Nie wiem czy jestem uprawniony co do wypowiadania się w zakresie regulaminu, uważam jednak że wszelkich większych zmian powinno się unikać w trakcie trwania sezonu.
Uważam też że zmiany w RMAW w niektórych sprawach poszły w złym kierunku, choćby przy zmianie kar za falstart, ale byłem chyba wtedy jedynym protestującym przeciwko złagodzeniu tych kar.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam Stempel
Kafleandia
Posty: 428
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:45:55
Lokalizacja: Castello di Landsbergen, Kafleandia
x 654
x 155

Odznaczenia w Trizondalu

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adam »

Fajna witryna, dobrze, że landing nie zajmuje za dużo obszaru roboczego :)
[-] Adam Simon Peterelli von Landsbergen
Książę Kafleandii
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Edelweiss
Posty: 514
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 60
x 232

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek


Obrazek

Zaczynamy odliczanie do kolejnego wyścigu. Przed nami legendarny już Rajd Leocji! Organizatorzy przygotowali dla nas trasy już szósty raz. Miejskie i ciasne zakręty szybko przeistaczają się w polne łąki, a dalej w leśne trakty, by na koniec kierowcy ponownie wdarli się na dzikie aleje. To własnie cały Rajd Leocji. Krótkie odcinki specjalne, ale niezwykle wymagające. Tu nie ma szans na potknięcia, konkurencja nie śpi, a do Nowego Brzegu zapewne zawita wielu rajdowców.

Nie bądź tchórzem i stań na starcie razem z innym ryzykantami.

Pamiętaj, że możesz również wesprzeć RMAW poprzez sponsoring zawodów. W grę wchodzi dowolność w wydaniu realnym i rownowartość minimum 1000 klubeków edelwajskich. Nie stać cię? Zapytaj organizatora z ramienia RMAW, na pewno się dogadamy!

Wraz z początkiem sezonu staramy się dodać nieco profesjonalizmu naszym poczynaniom. Efektem jest strona organizacji RMAW. Zajrzyj, na pewno znajdziesz moc statystyk, która Cię zainteresuje.
Warto w tym momencie nadmienić, że cały czas trwają pracę nad "dopieszczeniem" regulaminu, tak by zawody były bardziej konkurencyjne dla mniej doświadczonych, ale jednocześnie dawały nieco przewagi tym, którzy pracowali na swoją renomę przez lata.

Tyle na dziś, jutro zjawię się z kolejną dawką ciekawych informacji! Bądźcie czujni i do zobaczenia na starcie!
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Edelweiss
Posty: 514
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 60
x 232

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek


Obrazek

Do rajdu coraz bliżej, czy już zastanowiłeś się czy weźmiesz udział w tym poważanym wydarzeniu sportowym? Emocji na pewno nie zabraknie, oto możesz być spokojny. Już jutro winien trafić do Was list z zapytaniem poprzez discorda.


Jeśli chciałbyś przekazać kilka grosików w ramach sponsoringu Rajdu Leocji, to masz jeszcze szansę. Wystarczy, że wpłacisz równowartość minimum 1000 klubeków edelwajskich na konto (uprzejmie proszę o poinformowanie mnie osobiście) do 20 października włącznie:

Rajdowe Mistrzostwa Austro-Węgier w Leocji
LC625291


Trwają pracę nad regulaminem RMAW, dopieszczamy go dla Ciebie! Wkrótce ogłosimy ostateczną wersję. Bądź wyrozumiały, jednocześnie pytaj co nowego.

Poczuj smak leockiego piasku między zębami!
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Edelweiss
Posty: 514
Rejestracja: 26 gru 2021, 20:27:23
x 60
x 232

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek


Obrazek
Tak jest, osiem dni i widzimy się w stolicy tych małych wysepek, gdzieś pośrodku Pollinu. Nowy Brzeg przywita nas swoim pięknem, majestatem i serdecznością. Ktoś jeszcze nie był? Zgłaszaj się, nie wiesz ile straciłeś!

Dnia dzisiejszego wysłaliśmy listowne zaproszenia zachęcające do udziału w 6. Rajdzie Leocji. Ogromna część z was odpowiedziała już na nie (tradycyjnie poprzez discorda), za co serdecznie dziękuję. Liczba uczestników już jest zadowalająca, ale to na pewno jeszcze nie wszystkie zgłoszenia.
Osoby, które nie otrzymały takowych uprzejmie proszę o samodzielne stawienie się do mnie (via discord, pw forum Edelweiss, pw forum Leocja lub w dziale RMAW w jakimkolwiek państwie, gdzie rozsyłam "odliczanie" do rajdu), znacznie ułatwiło by mi to pracę.

Pytacie także o trasę rajdu - a to już Wam pokazuje gdzie to znaleźć. Do przejrzenia oczywiście w Leocji i tradycyjnie w Edelweiss. Aktualizacja w odcinki specjalne już od jutra!


Jeśli chciałbyś przekazać kilka grosików w ramach sponsoringu Rajdu Leocji, to masz jeszcze szansę. Wystarczy, że wpłacisz równowartość minimum 1000 klubeków edelwajskich na konto (uprzejmie proszę o poinformowanie mnie osobiście) do 20 października włącznie:

Rajdowe Mistrzostwa Austro-Węgier w Leocji
LC625291


UWAGA: Nadal trwają prace nad ulepszeniem regulaminu RMAW! Wkrótce ogłosimy ostateczną wersję. Bądź wyrozumiały i nie bój się pytać co nowego.


Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
Awatar użytkownika
Ludwik Stempel
Orbita Mikronacji
Posty: 1096
Rejestracja: 18 paź 2021, 13:49:22
x 305
x 410

Odznaczenia w Trizondalu

Odznaczenia w Slawonii

Re: RMAW - temat ogólny

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ludwik »

Powodzenia startującym!
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dziedziniec Mikronacji”